לארוז נשיקה

זהו פוסט על אהבה ועל נשיקות, על אריזות ומערכות יחסים.. אבל, בסופו מחכה פרינטבלס מגניב ליום האהבה ומי שזה כבד עליו, יכול לקפוץ היישר לשם, להוריד ולהנות 🙂

כמה מילים על מערכות יחסים

אחרי הפוסט הקודם שלי מדריך DIY – לארוז באהבה, עדיין באווירת וולנטיין. וולנטיין הוא חג האהבה. הוא לא חג רשמי, בטח לא אצלנו, אבל אנחנו ישראלים טובים, מנכסים לעצמנו בכיף חגיגות כמוהו. זהו חג שמקורו בציון זכרו של ולנטינוס הקדוש. ולנטינוס הקדוש הוצא להורג לאחר שעבר על פקודת הקיסר, כשהשיא צעירה עם חייל, בעוד הקיסר אסר על נישואי חיילים. הוא נכלא והתיידד עם הבת של הסוהר שהיה אחראי עליו. מספרים כי טרם הוצא להורג, היה שולח לה מכתבי אהבה והיה חותם עליהם “ולנטינוס שלך”. מעמדו כקדוש בוטל מאוחר יותר, אך החג נחוג עד היום והמכתבים של ולנטינוס הפכו סממן חג, בצורת מכתבים, שירים, פרחים, שוקולד וכל דבר העובר בין אנשים, לוא דווקא אוהבים, גם בין הורים וילדים, בין ילדי בית הספר וכל מי שיש מערכת יחסים כלשהי בינהם.
אני תמיד אומרת שהדבר הכי חשוב במותג ובאריזת מותג הוא הידיעה שמעבר לו נמצא לקוח. אדם. החווייה שעובר אותו אדם מרגע המפגש הראשון עם המוצר ועד השימוש בו, היא החווייה שתיצרב בזיכרונו. קוראים לזה חוויית מותג והיום אנחנו כבר מבינים שלאורך זמן חוויית המותג, היא זו שמקיימת אותו, בונה אותו ויוצרת מערכת יחסים בינו לבין הקהל שלו. על חווית המותג הזו, אנחנו יכולים להשפיע. זה המקום, לפנות אל הלקוח בשפה שהוא מבין, לחזר אחריו, לאהוב אותו, להפתיע אותו. הוא כבר יחזיר לנו אהבה.

איך אורזים נשיקה | onscribbling | הגר אשחר ניר

אפשר נשיקה?

לפעמים בארוחת ערב, הילדים שלי מבקשים נשיקה ואני, למרות שאני יודעת שהם מתכוונים לנשיקה של הלחם, נהנית לצחוק איתם ומחלקת להם נשיקות אינספור עד שהם עוצרים אותי ואומרים: די אמא! את משוגעת. ושוכחים מהנשיקה (של הלחם :))

Chocolate baci - באצ'י

לכבוד היום הזה שאני מחבבת ביותר אני אספר לכם על מותג מהמם, שאני אוהבת גם כי הוא מותג של שוקולד מעולה ואני ושוקולדים מעולים יכולים בקלות להפוך לחברים טובים, אבל בעיקר בעיקר כי הסיפור שלו כל כך מקסים וכל כך הפך אותו להיות מה שהוא היום.
שוקולד באצ’י (Baci) הוא התגלמות האהבה. אהבה לשוקולד. אהבה לאריזה. אהבה לקונספט. אהבה לאהבה. פירוש המילה באצ’י, באיטלקית, הוא נשיקה.  ולמה אני בכלל מספרת את זה פה? כי יש מותגים שנולדו לאהוב (ואנחנו נולדנו לאהוב אותם) אבל אלה לא דברים שקורים סתם, הם נבנים שלב שלב (או קוביה קוביה :)) ומיישמים את כל הכללים שדיברתי עליהם בפוסט ארזת לבד?
תחילת דרכו של המותג הנחשק והטעים הזה בשנת 1907 בחנות קטנטנה ומתוקה של זוג אוהבים בשם ג’ובני בוטוני ולואיסה ספגנולי. שם הם רקחו להם סודות מתוקים של אהבה מצופים שוקולד עם נגיעות אגוזים מסוכרים והמון תשוקה.

Chocolate baci - באצ'י

Chocolate baci - באצ'י
אין ספק שהשוקולד הזה טעים בטירוף, ההמון הצביע ברגליים ואמר את דברו ומחנות קטנטנה ומטריפה היא הפכה לחנות גדולה ומטריפה לא פחות והרחיבה את סל המוצרים שלה עד מאוד.
המותג באצ’י (Baci) כמו שאנחנו מכירים אותו היום, קיבל תוקף כאשר זוג האוהבים יצקו לתוכו את הסיפור המקסים שלהם.

מה יותר כיף לקבל, שוקולד? או נשיקה?

לפני שהפך המותג ל”נשיקה של שוקולד” הוא נקרא “Cazzotto” שזו המילה האיטלקית לאגרוף (והוא ניתן לו בגלל צורתו המוזרה והלא אחידה).
שמו הנוכחי ניתן לו כאשר החליטה לואיסה יום אחד שהיא מכניסה ויוצקת לתוכו מעבר לשוקולד את התוכן שהיווה מבחינתה את המהות והליבה של העשייה שלה. א ה ב ה.

שוקולד באצ'י | איך אורזים נשיקה | onscribbling | הגר אשחר ניר

ביום האהבה, הלא הוא ה- Valentine’s Day בשנת 1922 היא הכינה את השוקולדים (כמו תמיד עם המון תשוקה, אבל הפעם קצת יותר) כאילו הכינה אותם לאהובה, ולאחר שהסתיים תהליך ההכנה ורגע לפני אריזתם, עטפה כל נשיקת שוקולד שיצרה בפתק אהבה קטן ומרגש.
מכתבי האהבה האלה משכו קהל סקרן והשוקולדים נמכרו בהמוניהם. ההחלטה הזו היתה רגע מכונן בחייו של המותג והוא הפך אחד ממותגי השוקולד המובילים בעולם.

Chocolate baci - באצ'י

היום, 100 שנה אחרי, עדיין מיוצרים השוקולדים שלו בפרוג’ינה שבאיטליה. עם אותו מתכון שלא השתנה ועם אותו מכתב אהבה שעוטף כל נשיקה ונשיקה (ב-5 שפות) ומשקף רגשות של אהבה, חיבה וידידות.
גם באתר Baci הקונספט והחוויה בולטים במהות המותג. לשלוח ולפזר אהבה, מכל הסוגים. האתר מאפשר לשלוח משפטי אהבה, חברות וידידות המלווים בתמונה מתאימה ובעיצוב תואם לרוח המותג למייל, לאנשים הקרובים אלינו ולעשות להם רגע של שמחה ונחת.
אוף דה רקורד לפני 10 שנים סיימתי את הלימודים בשנקר. פרוייקט הגמר שלי היה בחלק המעשי על טהרת מותגי שוקולד וקוסמטיקה ובחלק התיאורטי חקרתי מותגי שוקולד בעולם מכל מיני היבטים גם ברמה החזותית וגם מההיבט האנטרופולוגי, בינהם גם את באצ’י שהפך לאחד האהובים עלי ביותר ואין יום מתאים מאשר לפרגן למותג כה מקסים וחינני בעיני מאשר וולנטיין דיי.

שוקולד באצ'י | איך אורזים נשיקה | onscribbling | הגר אשחר ניר

שוקולד באצ'י | איך אורזים נשיקה | onscribbling | הגר אשחר ניר
לארוז נשיקה | onscribbling | הגר אשחר ניר
בזכות התגובה פה למטה, של מיכל בן ארי מנור, שהיאהבלוגרית מאחורי רואה עולם נחשפתי לפוסט מקסים שלה, מוקדש גם הוא ליום האהבה ובו היא מארחת את דלית קצנלנבוגן וכולו סקירה על איטליה ומחוזותיו הקסומים של חבל אומבריה. אחת מתוך 6 המומלצים בו היא העיר פרוג’ה, העיר בה הוקמה חברת פרוג’ינה היצרנית של באצ’י ואחד הדברים איתם היא מזוהה, הוא פסטיבל השוקולד המתקיים בה אחת לשנה באוקטובר. כנסו לקרוא את הפוסט בלה איטליה ותכינו דרכון בתוקף, כי אחכ הדבר הראשון שתרצו לעשות, זה להזמין כרטיס טיסה 🙂
הבטחתי הפתעות, אז הנה הן מגיעות, פרינטבלס מיוחדים ליום האהבה, מוקדשים לכל האוהבים ולאלו שאוהבים אותם, הפשילו שרוולים, זה הולך להיות פאן. להורדת הקבצים לחצו כאן.
אז גם אם אתם נמנים עם החוגגים וגם אם לא, תגידו מילה טובה, כיתבו פתק או מכתב לאהוביכם, תזכירו לאנשים החשובים לכם, שהם חשובים לכם. פזרו חיוכים ואהבה, לא חשוב מאיזה סוג, הם כבר תגיע ליעדם ♥.

אהבתם? אני אשמח שתגיבו כאן בבלוג, אתם מוזמנים בשמחה לשתף, להעביר, לשלוח ולפזר ולהפיץ גם את הפוסט וגם אהבה :).
לשיתוף, אפשר ללחוץ על אחד האייקונים מטה.
מוזמנים לספר ולשתף גם מהסיפורים שלכם, אני אשמח לשמוע ולהגיב.
מוזמנים לשלוח לי תגובות, שאלות, תהיות, בקשות למייל hagar@curlyblack.com
לקבלת פוסטים חדשים, רעננים ומעוררים אתם מוזמנים להרשם, מבטיחה שיהיה שווה וארוז היטב 🙂
תודה על שאתם כאן איתי, עוצרים לרגע, וקוראים וכמו שאני תמיד אומרת,
בשבילי זה לא רק בלוג, זוהי מערכת יחסים.
וולנטיין דיי שמח
באהבה 
הגר

תגובות פייסבוק

תגובות

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *