אוכל. עיצוב. חלומות. ושני אנשים בלי מעצורים

צילום: אסף אמברם
יאללה מגשימה פה עוד חלום. מחברת בין אהבתי למותגים ותהליכים לבין אהבתי ללקוחות שלי. קופצת ראש לבריכה בסדרת ראיונות עם לקוחות על הדרך. התהליך. המותג. העסק. וכל מה שבינהם. כאן מטה, ראשונים ואמיצים, לקוחות אהובים שהם כבר מזמן הרבה הרבה יותר, שאני אוהבת בכל ליבי ומלווה כבר הרבה שנים.

Who

עפרה ויניב שבח הם הזוג המשובח שעומד מאחורי המותג Artaste. ארטייסט מספקים Finger Food במגשי אירוח טריים, מגוונים ושמחים לרגעים החשובים בחיים.
את המותג חלמו, הגו, יצרו ומיישמים כבר כמעט עשור, שני אנשים מוכשרים ואמביציוזים כל אחד בתחומו שבמקרה (או שלא) גם נשואים והורים לשלושה ילדים מקסימים. יום יום הם רוקחים חוויות קולינאריות, צבעוניות ומעוררות חושים עבור חברות, ארגונים, אנשים ועסקים יצירתיים ואניני טעם.

 

צילום: אסף אמברם

 

When

את יניב ועפרה, הכרתי בתחילת 2011 כשהם נכנסו מחוייכים ומבויישים לסטודיו שאז עוד היה בכפר סבא, עם תינוקת יפיפיה על הידיים וחלום גדול בלב.

Why

הכל התחיל מאיה.

 

יום בהיר אחד הגיחה לעולם תינוקת מתוקה העונה לשם איה. התרגשות גדולה. להורים שלה לא היה אז מושג שהילדה הזו תרטיט את הנימים בלב ותעיר חלומות ודובים מרבצם.
מצד אחד, חגיגה. מסיבה. רצון לעשות את הכל הכי טוב שאפשר. להזמין חברים ומשפחה. אוכל טוב. לספר לעולם על הפלא החדשה שהפכה שתי נקודות מחוברות בקו. למשולש זהב. מצד שני. שני הורים מעט מרוטים. בכל זאת לידה. ילדה ראשונה. לילות עייפים. למי יש כוח עכשיו לחשוב. להכין. לחסל. לשטוף כלים.
מרצון לתכנן אירוע לכבוד הולדתה של איה, שיהיה מושקע ונעים אך בלי הפקות מיותרות ועם אוכל מעולה שלא צריך לעמוד שעות, לבשל ולאפות, נולד רעיון.
להיות המקום הזה, שדואג לחלק הקולינארי של האירוע מתחילתו ועד סופו ברמה גבוהה ובלתי מתפשרת ולאפשר לבעלי השמחה שקט נפשי לדעת שהכל מתוקתק, מטופל ונראה מעולה.
עפרה, שהיא אשה של מעשים ושל להזיז הרים, אשה שרואה את הנולד עוד לפני שההריון נקלט ויניב, שאת חייו הקולינארים החל במסע דרך לחמים, פטיסרי, שוקולד, מאפים וקייטרינג כאהבה גדולה עוד לפני שלמד בתדמור ועוד לפני הסטאז׳ ב  Potel et Chabot, Paris. שניהם יחד וגם כל אחד לחוד, החלו מגלגלים את הרעיון לתוך המציאות, רעיון שהסתבר, התיישב עם חלומות רדומים והתלבש כמו כפפה ליד.

 

Where

המתחם החדש בו נוצרים חלומות במגשי פינגר פוד מוקפדים, מרשימים ומעוררי תאבון, נמצא באיזור התעשייה בכפר סבא. ארטייסט שהתחילה עם שני אנשים וחלום אחד, מונה היום 20 עובדים שעומלים על כל פטיפור ופטיפור כדי שיראו ויהיו טעימים כאילו הרגע יצאו מתוך אגדה וסיפור.

 

 

What

ארטייסט היא הלחם בסיסים של שתי המילים ארט (Art) וטייסט (Taste). אומנות וטעם.
ארטייסט הם השילוב בין המוקפד לחוויה. בין אומנות למשפחה. בין טעם ועסקים. בין מה שרואים בעיניים ובדמיון לבין מה שמרגישים בחיך ועל הלשון. הלקוחות והקהל של ארטייסט הם אניני טעם, אנשים המעריכים עיצוב וויזואל ואוהבים ששולחן האירוח נראה מעולה.
איך הופכים את כל המכלול הזה לחווית מותג שלמה. לשפה ויזואלית שתדבר את המותג ותשלים מחד את המראה המופלא של המוצרים ומאידך לא תגנוב להם את ההצגה.

Branding & Creative

כמו כניסה לבית חדש קודם כל בונים את היסודות. את התשתית. אחר כך מחליטים איפה יהיו קירות ומה יהיה צבעם. באיזה גודל יהיו המרצפות ומה יהיה הגוון. ורק בסוף בוחרים את הריהוט. האקססוריז. התמונות. ככה גם בתהליך מיתוג. יש סדר בחדר. בשלב ראשון מייצרים אפיון מותג . מבינים לעומק את עולם התוכן בו הולכים להעמיק ולא רק מהמקום של “מזון”. “פינגרפוד” ו”אומנות”. אלא ממש עד רמת הערך הספציפי ומשמעותו הספציפית עבור עפרה ויניב.

 

 

הערכים החזקים והמבדלים של ארטייסט כחברה וכמותג עם מקום של כבוד בעולם הקייטרינג פינגרפוד הם הקפדה, רעננות, גאוות יחידה, אומנות ואסתטיקה, נדיבות ונתינה, שירותיות מעל הכל.
אלה מילים שהלכו איתנו לאורך כל התהליך. אותן בחנו לפני. בזמן ואחרי כל שלב. האם הן נמצאות כאן. האם הן עוברות. באיזה היררכיית מסרים. מה המשמעות של כל אחת מהן ויזואלית.
בשלב העיצוב כשהמחקר כבר היה בשל והבנו איך אנחנו רואים את המותג חי ונושם כמכלול יכולנו כבר להבין שתהיה הפרדה בין הלוגו כאלמנט טיפוגרפי נקי המשדר תפיסה מינימליסטית לצד קריצה עדינה שיש כאן משהו מעבר. מאין קריאה להצצה. שפה הגרפית שתתמוך בו ותעשיר אותו.

 

 

החלטנו החלטה אסטרטגית שהעושר שמתבטא במגשים של ארטייסט וביכולת שלהם להביא כל הזמן דברים חדשים לשולחן יקבל ביטוי ויזואלי בשפה הגרפית. אלמנטים גרפים יתנו קונטרה ללוגו וצבעוניות עשירה ובעלת נוכחות תרמז על האופי המרענן, הדינמי והמשמח של המגשים.
יצרנו פלטה של 9 צבעים שעובדים כקבוצה וכיחידים. ויצרנו שפה גרפית שהולכת בשלושה נתיבים שלעיתים מתפקדים בנפרד ולעיתים עובדים ביחד כמקשה אחת. שפה איקונית, איורית לצד צילומי אוירה וסטיילינג שהולכים יד ביד עם העיצוב.

 

צילום: אסף אמברם

 

צילום: אסף אמברם

כמי שנמצאת לצד המותג ומלווה אותו מתחילת דרכו אני יכולה להעיד שעפרה ויניב פתחו את העסק עם חזון גדול וטיפסו במעלה ההר בריצת מרתון מעוררת השראה כדי להגשים אותו.
ארטייסט היא אולי קייטרינג פינגר פוד בהגדרה היבשה אבל בפועל מה שעושה אותם מי שהם זו היכולת לייצר ולהעביר את הקהל הרפתקאה צבעונית וחוויה מרתקת שקשה להשאר אדישים לה הן מבחינת הססגוניות שנמצאת על השולחן והן מבחינת הרעיונות החדשניים המשולבים בכל פרט החל מהמחשבה על ההגשה והנוחות ועד האוכל עצמו והעושר הקולינארי המיוחד שנוצר שם.
היצירות הקולינאריות מגיעות ארוזות במארזים (שאנחנו עיצבנו כמובן :)) עם מגשים מוכנים להגשה על השולחן מה שחוסך כח אדם וכסף והופך את הסרבול של קייטרינג לביתי, נעים ונוח.

צילום: אסף אמברם

 

האנשים שמאחורי הקלעים. ראיון עם עפרה ויניב

צילום: שירן כרמל

איך הגעתם לעולם הקולינארי? מה היו הצעדים הראשונים?

יניב מספר: אל העולם הקולינרי הגעתי במקרה, לאחר שחיפשתי את עצמי במשך תקופה ארוכה. היסודות שחיפשתי בקריירה שלי היו יצירתיות ואסתטיקה וחשוב היה לי גם לעסוק במשהו מוחשי ופיזי. את כל אלה מצאתי בעולם הקונדיטוריה והאוכל, תחום שהיצירתיות בו בלתי מוגבלת. הצעד הראשון שלי היה קורס קונדיטוריה, קורס אליו נרשמתי מבלי לדעת בכלל אם אעסוק בתחום. כבר לאחר העבודה הראשונה שלי ידעתי שמצאתי את מה שחיפשתי.

 

צילום: שירן כרמל

מה זה ארטייסט?

ארטייסט היא קייטרינג “פינגר פוד” חלבי במגשי אירוח. אנחנו מתמחים בפינגר פוד, מנות קטנות ומעוצבות, עשירות בטעם וברובן אינן דורשות שימוש בצלחת סכין ומזלג.
מגשי אירוח הוא קונספט בו האוכל מגיע ברוב המקרים מסודר על מגש, בתוך אריזה אסתטית וכל שנותר ללקוח הוא להניח את המגשים על השולחן וליהנות מחווית האירוח.
את ארטייסט הקמנו מתוך צורך אישי שלנו. בסמוך להולדת ביתנו הבכורה, איה, חיפשנו דרך לקיים אירוע בריתה חגיגי, משמח ואינטימי. היה לנו חשוב לקבל אוכל אסתטי וטרי מבלי לשלם על עלויות הקמה של קייטרינג מסורתי.
כשלא מצאנו את שחיפשנו, נרתמנו למשימה בעצמנו.

צילום: יניב שבח אלבום בייתי

 

למה הקמתם את ארטיסט?

את ארטייסט הקמנו מתוך שאיפה לחווית לקוח מעולה. חשוב לנו לאפשר ללקוח להירגע ולחוש ביטחון וכך ליהנות מחווית האירוח שלמה. אנחנו מנסים לדאוג לכל הפרטים הקטנים החל משלב השיחה וההיכרות ועד להגעת המשלוח ביום האירוע.
אנחנו מאתגרים את עצמינו לייצר מוצרים טעימים ובעלי נראות מרעננת על מנת להעניק חוויה יחודית, ויזואלית וקולינרית.

איזו בשורה אתם מביאים לעולם? (לעולם בכלל ולעולם הקולינארי בפרט)

המשמעות מאחורי ארטייסט היא לא רק פתרון לקייטרינג או איזה אוכל יוגש באירוע, ארטייסט עוסקת באנשים וחוויות וזה הצד המשמח ביותר.

צילום: אסף אמברם

 

מה אתם הכי אוהבים לעשות?

לכל אחד מאיתנו יש תקשורת שונה עם אנשים. יניב מאד אוהב להיות מעורב בתהליך היצור ולצחוק עם העובדים בתהליך העבודה היומיומי, החל מהשעות הקטנות של הבוקר. יש סיפוק רב בלראות את המוצרים בתהליך העשייה וכיצד מוצר חדש הופך מרעיון למציאות.
עפרה עדיין מתרגשת להכיר לקוחות חדשים, לשמוע סיפורים משמחים (לעיתים גם עצובים ומרגשים) ולקבל פידבק על כל העבודה הקשה שכולנו עושים.

איך זה לעבוד ולהיות 24/7 אחד עם השני? איך אתם מחלקים בינכם את העבודה והמשימות?

יניב: העבודה המשותפת מאתגרת מאד. כמעט בלתי אפשרי להציב גבולות והכל נוטה להמשיך גם הביתה ולתוך החיים הפרטיים.
לעיתים כיף שיש כל כך הרבה במשותף ושכל אחד מהצדדים מחוייב כל כך לעסק ולעיתים זה עולה על העצבים.
יש לנו תחומי אחריות שונים מאד כך שאין חיכוכים ישירים. עם השנים למדנו לעבוד יחד ולנסות לייצר הפרדה. גם השעות שלנו שונות. אני בדרך כלל כבר בעיצומו של יום העבודה בתשע בבוקר. עפרה בדרך כלל מתחילה יותר מאוחר וממשיכה לעבוד אל תוך הלילה.
עפרה: אני חושבת שכשהבסיס המשותף רחב, אז השמים הם הגבול. השותפות ביננו מאפשרת לדברים לקרות. אני בעיקר רואה את הטוב והחיובי שבעבודה יחד.
עם זאת, מודה שלא תמיד זה פשוט. לפעמים בסוף יום עבודה רוצים ראש נקי, להתפנות מענייני היום ואצלנו אין ניתוק.

 

צילום: שירן כרמל

צילום: שירן כרמל

 

מה המנה שמעוררת בכם הכי הרבה השראה? שאתם הכי אוהבים להכין?

המנה האהובה עלינו היא מגש הפטיפורים. מגש שהולך איתנו מתחילת הדרך ומתחדש בעיקר לפני חגים ואירועים מיוחדים. המגש דורש תשומת לב לפרטים קטנים והתעסקות גדולה שמתאימה רק לאנשים מסוג מסוים. נדרשת הבנה בתהליכים על מנת להגיע למוצר נכון ומדוייק. בכל פעם שיוצאת קולקציה חדשה של פטיפורים וכל הידיים במטבח עמלות בהרכבת מגשים- ההתרגשות גדולה.
אין דבר משמח יותר מלראות את המוצר החדש מפזר צבעוניות בכל חלל העבודה.

צילום: שירן כרמל

צילום: אסף אמברם

צילום: אסף אמברם

 

הזמנה שלא תשכחו?

הזמנות שלא נשכח ברובן שייכות לעבר הרחוק ולתחילת דרכינו. פשלות ו”אסונות” שכמעט התרחשו. זכור לנו מקרה מאד ישן של הזמנה שכמעט והתפספסה. עשינו כל מה שיכולנו והצלחנו להגיע אל האירוע אבל את תחושת הלחץ לא נשכח לעולם. אנחנו לומדים מכל אירוע ומפיקים לקחים. אירועים מרגשים ומשמחים יש על בסיס יומי ממש, אבל פשלות נחרטות ונצרבות עמוק.

המנה או ההזמנה שאתם הכי גאים בה עד היום?

אנחנו מאד גאים באירועים הגדולים שאנו עורכים כמו אירוע שיק או שוק בסינמה סיטי. אלו אירועים שאפשר להתרשם מקלות התפעול של הקייטרינג ומהניסיון הרב שצברנו לאורך השנים. כשאירוע מוקם בקלות וביעילות למספר רב של משתתפים ומעורר כזו התפעלות, חשים גאווה וסיפוק.

מה סוד ההצלחה שלכם?

עקביות ושאיפה למצוינות. כל הזמן יש רצון לשפר את הקיים ולנסות למצוא פתרונות חדשים ומקוריים להמשך כדי להעניק חוויה טובה יותר.
למעשה אין אף רגע של שקט. כל הזמן יש המון דברים שרוצים לקדם ולפתח וכמעט אף פעם לא מרוצים עד הסוף.
נדרשת המון אנרגיה כדי לא להתעייף ולא להוריד מחשיבותם של הפרטים הקטנים בעשייה שלנו, כמו קופסא למפיות ועד לטעמים ולחווית האירוח הכוללת.

צילום: אסף אמברם

 

מה הפנטזיה?

ההשקעה בזמן נתון עצומה וכמות התשומת לב שנדרשת היא חסרת גבולות. היינו רוצים להגיע ליום שבו נוכל לייצר איזון באמת הרמוני בין כמות ההשקעה לרווח ולפירות וכמובן לאיזון בין העבודה לבית ולמשפחה.

 

מה מערכת היחסים שלכם עם המיתוג היום? ומה לדעתכם המיתוג הביא איתו לאורך השנים?

מהרגע הראשון ידענו שאנחנו הולכים עם זה עד הסוף. עד הפרטים הקטנים. המיתוג שם אותנו במקום שבו רצינו להיות כבר מלכתחילה, מעין מקפצה ישירות ליעד.
אחר כך היינו צריכים להוכיח שאנחנו ראויים להיקרא ״ארטייסט״ כשם המותג. לעמוד מאחורי מה שאנחנו מראים ואומרים גם במעשים. עשינו זאת אז ואנחנו ממשיכים לעשות זאת יום יום.
היום – מרגישים שהמיתוג הוא חלק אינטגרלי מארטייסט ומזוהה איתנו ואנחנו איתו באופן שלם ומלא.

טיפ למי שמתכנן את האירוע שלו?

חשוב לעבוד עם אנשים שמבינים את הראש שלך. כשיש הבנה, יש הבטחה לאירוע מוצלח. תקשורת טובה והמלצות יכולים לסייע בבחירה טובה של ספק. לארטייסט יש אמירה מאד ברורה. אנחנו מתיחסים ברצינות לעבודה שלנו ומכירים באחריות הגדולה. ככל שנקבל יותר פרטים מהלקוח, כך נצליח לקלוע טוב יותר בבניית התפריט והרכבו. מרכיב גדול בעסק שלנו הוא השקט אותו אנחנו רוצים להעניק ללקוח על מנת שיוכל להתפנות לאירוע וליהנות ממנו. אירוע מוצלח הוא מבחינתנו win win וזה הדבר אליו אנחנו כל הזמן שואפים.

 

תודה ענקית לעפרה ויניב על הראיון, על זווית הראיה השמחה שנמצאת כאן לאורך כל הדרך, על הדרך המשותפת, על הצעידה יד ביד.
תודה שלימדתם אותי מה זו אמונה ביעד שלא ניתן לראות בעיניים אלא רק לחלום וללכת לעברו. תודה שהאמנתם שאת החלום שלכם אתם יכולים להגשים בעזרתי ובעזרת Curly Black הסטודיו שלי.
באתר של ארטייסט אפשר לראות את כל האפשרויות הצבעוניות והמשמחות שארטייסט מציעים Artaste
ארטייסט בפייסבוק
ארטייסט באינסטגרם
המיתוג של ארטייסט בתיק עבודות שלנו

 

—♥—
הפוסט הזה הוא ראשון מתוך סדרה של פוסטים שיהיו כאן במהלך השנה הקרובה (ואולי גם אחריה) של ראיונות על לקוחות ואנשי מקצוע שאנחנו עובדים איתם ונהנים לצעוד איתם.
כמו תמיד, אני אשמח שתשתפו אותי, בשנה שלכם, בהצלחות, בכשלונות, בתובנות. אני אשמח לתגובות ולשיתופים.
מוזמנים לשתף, להעביר, לשלוח לכל מי שזה יכול לעניין אותו או להאיר את עיניו.
לשיתוף, אפשר ללחוץ על אחד האייקונים מטה, או פשוט לשלוח את הלינק.
מוזמנים גם לשלוח לי תגובות, שאלות, תהיות, בקשות למייל hagar@curlyblack.com
לקבלת פוסטים חדשים, רעננים ומעוררים אתם מוזמנים להרשם, מבטיחה שיהיה שווה שווה וגם שמח 🙂
רוצים לקבל הצעת מחיר לתהליך מיתוג, עיצוב לוגו, עיצוב אריזות, אתר אינטרנט? מוזמנים ליצור קשר איתי בטלפון 054-8328302 או דרך תהיו בקשר. אני אחזור אליכם.
קורס Taking Notes, פיתוח מותגים למעצבות ומעצבים גרפים, לאנשי ונשות תוכן שעוסקים ומפתחים מותגים נפתח ב-05.09.19 פרטים מלאים והרשמה אפשר למצוא כאן 
תודה ענקית על שאתם כאן איתי, לא מובן מאליו בכלל, בשבילי זהו לא רק בלוג, זוהי מערכת יחסים.
באהבה גדולה ♥
הגר

 

תגובות פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *