אודות

ג'ינג'ית. מנומשת. בצבע שחור מתולתל 🙂

אני אדם חזותי. הרבה יותר קל לי להתבטא דרך העולם הויזואלי, ובכל זאת, המגירות שלי בארון גדושות מחברות מחברות של מילים. המילים של חיי, שכמעט כל לילה מוצאות להן את הדרך החוצה, לפעמים אות אות ולפעמים הן פשוט נשפכות וממלאות את הדפים, הפתקים והנוטס בטלפון שעובד שעות נוספות.

מי את הגר אשחר ניר

בזמן שהסטודיו שלי חוגג יום הולדת 7 ומותג מוצרי הנייר שלי חוגג יום הולדת שנתיים. זמן מצויין להעניק לעצמי (וגם לעולם) מתנות והחלטתי שזה יהיה תאריך ההשקה של הבלוג 04.06.2015.

אז נעים מאוד, שמחה קודם כל שקפצתם לבקר בבלוג שלי, לעונג הוא לי לארח אתכם בין המילים, הפסקאות, ההשראות, העיצוב והחלומות.

שמי הגר אשחר ניר ואני חובשת שלל כובעים, צבעוניים וססגוניים, חיי כפולים הם. יש לי שני עסקים, יש לי שני ילדים, וכמעט הכל אצלי בא במכפלות של שתיים, חוץ מאודי, בעלי 🙂 שהוא אחד יחיד ומיוחד, אהבת חיי הלא כפולה בכלל.

הילדים שלי, התאומים שלי, ביחד וכל אחד לחוד, הם אהבת חיי מסוג אחר, אהבה בלתי מוסברת, אושר שלא נגמר, שי (בן) ולי (בת), הם האוצר והמתנה הגדולה של חיי. הם הגיעו אחרי מסע ארוך ומפרך שלימד אותי להעריך את (כל) מה שיש לי הרבה הרבה יותר ממה שהערכתי קודם ואולי אפילו עשה אותי אדם טוב יותר ובריא יותר. אפשר לקרוא על המסע שלי לאמהות כאן.

שני הילדים הנוספים שלי, הם העסקים שלי, אני הבעלים והמייסדת של סטודיו קרלי בלק שהוא סטודיו למיתוג, עיצוב אריזות ועיצוב חוויית משתמש, פה אני חיה, נושמת, מתעדת, חוקרת, חופרת ובעיקר יוצרת עיצוב רקמות עמוק :). אני הבעלים והמייסדת של מותג מוצרי הנייר טייני סקריבלס, שהוא מותג מתוק וקורץ. הוא הסוכריות שלי, המקום בו אין לקוח ואין בריף, יש חשיבה עיצובית קונספטואלית ונקיה ושם אני מרשה לעצמי להתעופף למקומות בהם נמצאים חלומות מנייר, קיפולים ורעיונות מתגלגלים ולהמציא את עצמי כל פעם מחדש.

אני יזמית בנשמתי, חוקרת את עולם העיצוב, תהליכי מיתוג עמוקים ומרתקים שאת חלקם תוכלו לקרוא פה (ממליצה מאוד להכנס לקרוא על מסעותיי בארץ לוגולנד 1# Apple ואת הרשת הגועשת. משתדלת ללמוד כל יום דבר אחד (אפילו אם קטן) חדש. חיה ונושמת עיצוב, על כל גווניו ואפשרויותיו בכל עצמותיי וריאותיי.

אני חיה עם (הפרעת) קשב רב, שהיום אני מבינה שהיא בכלל סוג של מתנה שקיבלתי ולמרות שהיא מקשה עלי לפעמים את החיים, היא עושה אותי חדה לעולם, מביאה אותי לגלות כל הזמן שהגבולות ניתנים לפריצה, מביאה אותי לגלות עולמות משונים ומרתקים.

אני בוגרת בהצטיינות של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר והתמחותי האקדמית והמעשית (וגם אהבתי הגדולה) היא מיתוג, אסטרטגיה ויזואלית ועיצוב אריזות.

היום אני גם בשלבי סיום התמחות ב- (UX (User Experience חוויית משתמש, שאמנם מוטמעת בחשיבה העיצובית אך בעולם הדיגיטל שבו אנחנו חיים היום האפשרויות והיכולות מתפתחות בקצב שיא ואני מאמינה שחשוב להיות מעודכן ולהעמיק ידע עד כמה שניתן.

העולם שופע מסרים, שופע נקודות מפגש בינינו לבין מותגים, פרסומות, אריזות על המדף ואלפי בחירות שנעשות בכל יום ובכל שעה, בצורה מודעת וגם בלתי מודעת. 

מטרת הבלוג הזה להביא את מה שקורה מאחורי הקלעים של מותג לפני שהוא יוצא לאויר העולם.

מהו תהליך בניית מותג? מהי אסטרטגיה ויזואלית? איך בונים ארכיטקטורת מותג והיררכיית מסרים נכונה. איך ומתי נכון להרחיב מותג? איך משמרים אותו, שומרים על השפה שלו ואיך מתחזקים אותו. איך מדייקים את קהל היעד ומייצרים מערכות יחסים נכונות, ארוכות ומעצימות בינו לבין קהל היעד שלו. מהו חזון, מהם ערכים, מהי נכסיות מותג? איך עיצוב אריזה נכון ומדוייק יכול לקדם את המותג ומה הקשר בין מיתוג לעיצוב אריזות ולאסטרטגיה. 

אנחנו חיים בתוך עולם צרכנות ושפע וכל הזמן נחשפים לדברים חדשים, מוצרים, אתרים, שירותים, אפליקציות. איך ולמה אנחנו בוחרים במה שאנחנו בוחרים. ואיך כל זה מתקשר לחוויית משתמש. בעולם הפיזי ובעולם הוירטואלי ולמה חוויית המשתמש היא דבר כל כך חשוב בכל נקודות המפגש עם המותג.

הבלוג בא לתת מידע וקצוות של חוטים למשל קצה חוט מהמותג הפרטי שלי. להביא סיפורי מקרה של מותגים מהעולם האמיתי. לתת כלים לבנייה נכונה ולעיצוב נכון של של שפה גרפית, של מותג, לתת אספקטים מעולם הצרכנות ואיך לייצר את הדבר הזה שגורם למותג להיות נחשק כל כך ואהוב כל כך.

אפשר לקרוא כאן על סיפור הלוגו של הסטודיו הפרטי שלי, סיפורו של מותג מוצרי הנייר שלי, איך הם נולדו, התפתחו והגיעו למה שהם היום.

אני מאמינה שעיצוב וחשיבה עיצובית הם כלי לייצר עולם טוב יותר. נגיש יותר. בריא יותר. אני מאמינה בעיצוב מתוך שליחות ורצון להשפיע על העולם הויזואלי בו אנחנו חיים. עיצוב נכון הוא דרך לייצר תשוקה, סקרנות, להעביר מסר, להעביר ידע ויש לו המון כוח. אני אוהבת אנשים, עסקים ומה שביניהם. מאמינה בהליכה משותפת למרחקים ארוכים ובמערכות יחסים עמוקות, גם בין אנשים וגם בין מותגים. האופטימיות הנצחית היא חלק מאורח חיי אל עף שבגינה שלי לא תמיד צומחים שושנים ולא הכל ורוד כמו באגדות. אני נהנית לפזר חיוכים ומגלה כל הזמן שזה גורם לסביבה להיות יותר חייכנית גם היא. אתגרים וגילוי עולמות חדשים בוערים בי באופן קבוע ואני משתדלת לתת להם מקום כשהם צצים לקראתי.

ואני אגלה לכם עוד סוד קטן, יש איזור בבלוג, שנקרא פרינטבלס. זהו איזור קסום שבו מתעדכנים מדי זמן מה קבצים מגניבים ומעוצבים להורדה ולהכנה עצמית של כל מיני דברים שווים ומרגשים. כדאי לעקוב ולהכנס לכאן מדי פעם וכמובן, לקבל עדכונים על כל הדברים החדשים אם אתם מנויים 🙂

מזמינה אתכם להרשם ולעקוב אחרי הבלוג שלי.

להיות שותפים. גלויים או סמויים.

לקיים דיונים. לשאול שאלות.

אני כאן ודלתי פתוחה. מבחינתי זהו לא רק בלוג. זוהי מערכת יחסים 🙂
תהנו!

הגר